O chalupě

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 13 osob ve 3 ložnicích.

Rozdělení objektu:

Chalupa je rozdělená na dvě části, zatím máme nachystanou levou část chalupy, kde se nachází 1x kuchyně, obývací pokoj, 3x ložnice, 2x koupelna s WC.

Ložnice a pokoje:

Chalupa má kamennou terasu ze které se vejde přímo do kuchyně, ta slouží také jako jídelna.

Vedle obývacího pokoje je koupelna s vanou, WC, bidet.

Kuchyň je propojená obývacím pokojem ze kterého je možno vyjít ven. Kuchyní se dostaneme po schodech do druhého patra, kde následuje:

Sociální zařízení:

V přízemí je koupelna s vanou, WC, bidet. V patře je samostatné WC, koupelna, sprchový kout. Bojler na 300l.

Vytápění:

Elektrický kotel. Ve spodním patře je podlahové vytápění a horní část je vybavena radiátory. Krb na dřevo v obývacím pokoji.

Doprava, parkování:

K chalupě se dá dostat z obce Prlov, kde se vyjede až k lesu (2km), pak se cesta změní v kamennou (cca 150m) a poslední část je lesem po nezpevněné cestě (cca 300m), kde za sucha není problém i s osobním autem. V případě špatného počasí, nebo jakékoliv situace je možno vyřešit přesun 300m v mém autě. Dá se také vyjet, nebo sjet druhou stranou do Pozděchova po louce (300m), ale také je vše závislé od počasí.

Stravování

COOP potraviny 3km Pozděchov, Prlov 2km. Supermarket Penny ve Vizovicích 15km. Hospůdka v Prlově 2km.

Vybavení chalupy

V přízemí je plně vybavená kuchyň s myčkou, lednicí a mrazákem, sklokeramickou deskou, vestavěnou troubou, mikrovlnkou, varnou konvicí a kávovarem.

Obývací pokoj, kde je 2x sedačka po třech, taburet, 2x barová židle, 1x křeslo. LCD televize, krb na dřevo.

Výlety, atrakce, zábava

Oblast je vhodná pro milovníky, turistiky např. Rozhledna Vartovna po turistické značce od chalupy 2,7km (vartovna.cz), houbaře a hlavně pro rodiny s dětmi.

Cykloturistika: Krásné hřebenové cesty pro náročné bikery, (umím poradit osobně) tak i mnoho cyklostezek pro rodiny s dětmi, např. cyklostezka Bečva - Ústí u Vsetína 17km - Valašské Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm, nebo Ústí u Vsetína až do Trenčína na SK, dá se také směrem na Velké Karlovice, Cyklostezka Baťův kanál (Otrokovice) - 39 km, možno jet směr Břeclav nebo Kroměříž (spojovací cyklostezka začíná ve Zlíně a vede kolem řeky Dřevnice).

Hrady, zámky, muzea a kostely: evangelický a katolický kostel v Pozděchově, Zámek Vizovice, Zřícenina hradu Lukov, Zámek Lešná, Zámek a muzeum ve Vsetíně, 14|15 Baťův institut ve Zlíně, Janův vrch – zřícenina hradu, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Horolezectví: Čertovy skály, krásné pískovcové lezené, Lukov, Valova skála u Vsetína (umím poradit osobně).

Mnoho dalších turistických cílů a možnosti: Lázeňské město Luhačovice, Zámecká čokoládovna Vizovice, Velké Karlovice, Pustevny a Radhošť, ZOO Lešná, Batúv kanál – dají se půjčit i lodičky, Betlém Horní Lideč, Distillery Land Rudolfa Jelínka, Svatý Hostýn, Rožnovské pivní lázně, Střelnice Pozděchov Zicha.

Koupání: Nový Hrozenkov - Balaton, koupaliště Zděchov, Otrokovice – Štěrkáč, Městské lázně Vsetín, koupaliště Vsetín, Lázně Zlín, Zelené koupaliště Zlín, Koupaliště Panorama Zlín, Aquapark Uherský Brod Lázně Kostelec, Koupaliště Pozlovice, Luhačovická přehrada, koupaliště Valašská Senice, Hvozdná - u rybníka,

Lyžování: SKI areál Pozděchov, SKI centrum Kohútka (kohutka.ski), SKI Karolinka (skikarolinka.cz), SKI areál Synot Kyčerka (skiarealkycerka.cz) a mnoho dalších.

Možnosti koupání: koupaliště Jasenná, vodní nádrž Všemina, koupaliště Zděchov, Lačnovské rybníky, koupaliště Vsetín, bazén Vsetín - Městské lázně, koupaliště Valašská Senice, koupaliště Valašské Klobouky, Hvozdná - Rybník Argalaška, koupaliště Kostelec Lázně, koupaliště Zlín - Zelené, Luhačovická přehrada, Koupaliště Slavičín, vodní nádrž Fryšták, přehrada Rusava.

Blízká lyžařská střediska: Seninka, Pozděchov, Lužná, Ski klub Trnava, Zděchov, Trnava, Hovězí - Na skalce, Újezd u Valašských Klobouk.

Prlov - tipy na výlet

Copyright © Chalupa Vrchy | Tvorba webových stránek LukeKo